PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37527}

Łzy słońca

Tears of the Sun
7,3 64 245
ocen
7,3 10 1 64245
3,7 3
oceny krytyków
Łzy słońca
powrót do forum filmu Łzy słońca

Żałosne

ocenił(a) film na 10

Film jest wspaniały i bardzo przejmujący a jak dla kogoś ma znaczenie to że znowu robi sie z amerykanów bohaterów jest to straszne że tak piękny obraz jakich mało niestety w kinie może kogoś nie ruszać !

ocenił(a) film na 9
ninja_4

Ode mnie zasłużone 9/10. Film oglądałem drugi raz i drugi raz był wyśmienity. Walka o wolność, przemiana człowieka, wiele wzruszających momentów i obraz wojny domowej. Zgadzam się w zupełności z założycielem tematu. Jak się ogląda tych żołnierzy to nawet nie z tą myślą że to amerykanie tylko zwykli ludzie, którzy przybywają na ratunek. Film naprawdę rewelacyjny, polecam każdemu.

ocenił(a) film na 5
ninja_4

Chyba mało oglądasz... Własnie TAKICH wyciskaczy łez z aspiracjami jest pełno... Sama muza i widoczki to troche mało. Zdecydowanie mniej jest obrazów dobrych prawdziwych pod względem psychologicznego pokazania sylwetek. W tym filmie wiele dialogów, reakcji jest nie realna. I w ogóle sentymentalizm aż się z nich wylewał... 5/10 - naciągane za wspomniana muzykę. Tak musiałbym dać 4 albo i mniej.

ocenił(a) film na 9
Yarada

No nie wiem czy tak pełno jest "wyciskaczy łez" w klimacie wojennym. Jak narazie przychodzi mi na myśl Szeregowiec Ryan ale to trochę inny klimat. Co masz na myśli mówiąc "W tym filmie wiele dialogów, reakcji jest nie realna"? Bo jak dla mnie wszystko było czysto i na temat.

ocenił(a) film na 10
Porcupine_Man

Rany ile to ja sie w życiu filmów na oglądałem i tego typu wyciskaczów łez jest wbrew pozorom naprawde bardzo mało jedynie co to nieco "krwawy diament" przypomina mi ten film.

A co do Ryana świetny film wojenny i to nie ulega wątpliwości ale nie nazwałbym go wyciskaczem łez bo jak sam zauważyłeś jest to trochę a dla mnie nawet kompletnie inny klimat.

No i nie ma sie co przejmować opiniami ludzi nie zruszonych dosłownie na nic bo dialogi są takie jakie być powinny z nie wyobrażam sobie innych !

ocenił(a) film na 9
ninja_4

Dokładnie jest tak jak mówisz. Chociaż muszę przyznać że Ryana oglądałem kilka razy i kilka razy zrobił na mnie takie wrażenie jak za pierwszym razem, że łezka się zakręciła. Szczerze powiedziawszy jest to jeden z niewielu filmów (łącznie ze Łzami Słońca), który robi na mnie takie wrażenie.

ocenił(a) film na 8
Porcupine_Man

Ja jestem cholernie sentymentalnym człowiekiem i sentymentalne filmy do mnie jak najbardziej trafiają, może nie jest rewelacyjny, ale moim zdaniem bardzo dobry, aktorsko fabularnie i pod względem muzyki. Nieraz bije z filmu absurd, ale mnie to bardzo nie zraża, bo to w końcu nie jest film dokumentalny tylko typowo rozrywkowy.

ocenił(a) film na 10
Arkadiuszk44

No ale niestety niektórzy "znawcy" kina myślą chyba że każdy film powinien być dokumentem

Raany marzy mi sie film w podobnym klimacie o gromie ale raczej w to wątpię by Polak potrafił nakręcić tak film ;)

użytkownik usunięty
ninja_4

z jakiej paki amerykanie nie mieli by się gloryfikować???

dokładnie- szkoda tylko że kiedy Polacy robią to w sposób nieudany

ocenił(a) film na 9
ninja_4

Na mnie wywarł bardzo duże wrażenie, o podobaniu ciężko tu mówić bo kiedy widzi się na ekranie masakrowaną wioskę i gwałcone kobiety pozbawiane piersi maczetą to ciężko to rozpatrywać w takich kategoriach. W żadnym razie też nie można nazwać tej produkcji filmem rozrywkowym- przerażające jeżeli ktoś go za taki uznaje. Film świetny i trudno mi uwierzyć, że kogoś mógłby nie ruszyć.

ocenił(a) film na 1
ninja_4

film jest tragiczny gdyby nie 3 aktorow to bylo by to filmidlo klasy D straszna szmira

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones