PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119465}

Czarnoksiężnik 3: Koniec niewinności

Warlock III: The End of Innocence
3,8 455
ocen
3,8 10 1 455
Czarnoksiężnik 3: Koniec niewinności
powrót do forum filmu Czarnoksiężnik 3: Koniec niewinności

Wszędzie gdzie szukałem pod tytułem "Czarnoksiężnik 3: Koniec niewinności" kryje się całkiem inny film, a mianowicie "Opowieść o wampirze". Co prawda gra tu znany z poprzednich części Julian Sands, ale żeby mylić dwa całkiem inne filmy? Dla mnie niezrozumiałe.

cela89

bo to był taki "trick" z czasów vhs, po wielkim sukcesie jedynki, naprawdę był to wielki hicior rynku VHS, była dwójka która oczywiście już takim hitem nie była ale jak to zwykle bywa "sprzedawała się z racji tytułu" bardzo dobrze i praktycznie temat Warlocka został w tamtym czasie 1989r/1993r "zamknięty". Czyli koniec zarabiania i "jechania po tytule".
Ale...
Nasz dystrybutor wpadł na wspaniały pomysł "dorobienia" sobie we wspomnianym "jechania po tytule". I zrobił pewien trick, a że były to inne czasy niż dzisiejsze (dużo by tu opowiadać:) ), ten "numer" mu wyszedł, zwłaszcza że był to wolny rynek video (vhs)
A mianowicie, wygrzebał rok wcześniej nakręcony Opowieść o wampirze (1992) Tale of a Vampire, rok wcześniej niż powstała dwójka Warlocka, zrobił odpowiednią okładkę z tytułem Warlock 3 (masz ją jako plakat tutaj na FW) i normalnie ten film wypuścił do obiegu jako kontynuację serii.
Czyli aby było jasno i przejrzyście:
1.1989 - jedynka była została wypuszczona przez piratów i dystrybutora - odniosła wielki sukces
2.1993 - dwójka ukazała się wydana przez dystrybutora - słaby sukces
3. Sands /gdzieś wtedy w czasopiśmie czytałem/ w skrócie: skończył z Warlockami (więc to był definitywny koniec z serią)
4. dystrybutor nasz pewnie się tym zmartwił ale wpadł na pomysł i wziął z film, horror z J. Sands'em z roku 1992 i wydał go pod tytułem WARLOCK 3 - /małymi literkami/ Opowieść o wampirze, chyba było to w roku 1994 albo pod koniec 1993.

Dziś oczywiście by ten "numer" nie przeszedł ale wtedy jak najbardziej TAK, dziś się stosuje trochę inne tricki np.
malutkimi literami "Gwiazda filmu" teraz wielkimi WARLOCK i znów malutkimi "powraca w filmie", no i normalnie tytuł
dużymi ale trochę mniejszymi niż słowo WARLOCK - OPOWIEŚĆ O WAMPIRZE - do tego odpowiedni układ graficzny okładki itd.

Jednak jak się okazało po sześciu latach powrócono do tematu i nakręcona trójkę z Payne jednak w Polsce "czas" popularności WARLOCK'ów już dawno przeminął, nowe czasy a w tym "wejście" DVD i nowa generacja filmów, nikt nawet nie zwrócił uwagi na tą pozycję. Tak więc prawdziwy WARLOCK 3 w Polsce się nie ukazał.

Ale od czego mamy internet ;) możesz go zdobyć na gryzoniu bo napisy ktoś zrobił, wpisz w wyszukiwarkę:
Warlock 3 - The End of Innocence

znajdziesz film i napisy PL.
pozdro.

michael_69

Tak pierwsza część super, oglądałem kilka ładnych razy :-) dzieki wielkie za obszerne i szczegółowe wyjaśnienie tego problemu :-)

ocenił(a) film na 3
cela89

Jeśli jeszcze szukasz, to znajdziesz wersję z napisami na ekino-tv.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones